Hakkında

Hakkında

Erkut Karaca; 1974 yılında Nazilli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğiitimini Nazilli'de tamamladı. 1991 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Faakültesi'nde tıp eğitimine başlayarak aynı fakülteden 1997 yılında mezun oldu. Pratisyen hekim olarak Sağlık Bakanlığına bağlı Burdur ili Söğüt Sağlık Ocağı'nda 2 yıla yakın hizmet verdi. 1999 yılında Abant İzzet Baysal Düzce Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başladı. 2000 yılında Abant İzzet baysal Düzce Tıp Fakültesi Ortopedi Bölümünü kazanarak uzmanlık eğitimini bu alanda devam ettirdi. 2004 yılında uzmanlık eğitimini bitirerek ortopedi uzman doktor ünvaninin aldi.

2004 yilinda Sağlık Bakanlığı Erzurum Numune Hastanesi'nde Ortopedi Uzman Hekimi olarak 6 ay hizmet verdi. 
2004 yılında 200 yataklı Ağrı Askeri Hastanesi'nde askerlik görevini tamamladi. 
2005 yılında Sağlık Bakanlığı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne atandı ve 13 yıl boyunca hastanedeki görevine devam etti.  2004- 2019 yılları arasinda ortopedi ve travmatroloji alaninda araştırma ve geliştirme çalışmalar yaparak 18 adet patent almıştır.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uluslararası Buluş Fuarı 02-04 Mart 2017 tarihlerinde yapmış olduğu yarişmada kemik ve boy kısalığını Bilgisayar yardımlı olarak düzeltebilen external fiksatör cihazı İstanbul’da Cnr Convention center fuar alaninda “Düzce Üniversitesinin Teknopark Standında” sergilenmiş,  243 proje içinden dünya şampiyonu olmuştur. Halen bilimsel çalışmalara ve kongre ve bilinmsel toplantılara katılmaya devam etmektedir. 
14 Ocak 2019 yili itibari ile devlet memurluğu görevinden ayrılıp, Özel Fizema Tıp Merkezi'nde tam zamanlı poliklinik hizmete vermeye başlamıştır. Mevcut operasyonlarını Düzce Özel Çağsu Hastanesi'nde yapmaktadir. 
Evli ve bir kiz çocuğu babasıdır.

 

Hakkında
Soru ve Görüş Paylaş